Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Przemkowski Ośrodek Kultry i Biblioteka

Mozaika

Mozaika”, to ok 50-osobowa grupa entuzjastów piosenki i tańca w wieku od 3 do 18 lat. Która 13 Maja 2017 r obchodziła Jubileusz 35-Lecie istnienia. Zespół umożliwia rozwój różnorodnych uzdolnień artystycznych dzieci i młodzieży z Przemkowa, dając możliwość realizowania swoich tanecznych i wokalnych pasji. Udział w zajęciach zwanych warsztatami artystycznymi prowadzonymi przez uznanych pedagogów i reprezentantów artystycznych środowisk są okazją do zdobywania kolejnych doświadczeń i doskonalenia poziomu pracy zespołu. Systematycznie biorą udział w warsztatach tańca np. hip-hop, modern jazz, brodway jazz, taniec współczesny, ale również doskonalą na zajęciach emisje głosu dykcje oraz uczą się większości autorskich utworów.

Zajęcia z dziećmi prowadzone są przez doświadczonych specjalistów w dziedzinie tańca, techniki śpiewu i muzyki oraz tancerzami i wokalistami z nimi współpracującymi.

Instruktorami zespołu są Mieczysława Krawczonek, Zdzisław Krawczonek oraz Katarzyna Krawczonek.

 

Zespół ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród festiwali Ogólnopolskich oraz Międzynarodowych min. Kilka nagród Grand Prix w kat. tanecznej oraz wokalnej, Złote, Srebrne oraz Brązowe Jodły zdobyte w kategorii tanecznej, wokalnej oraz solistów na Międzynarodowym Festiwalu w Kielcach, Złote oraz Srebrne Aplauzy Międzynarodowego Festiwalu w Koninie, 1, 2 oraz 3 miejsca konkursów Międzynarodowych, Ogólnopolskich oraz Powiatowych w kategorii zespołów wokalnych, zespołów tanecznych oraz solistów.

W 2012 roku zespół otrzymał odznakę honorową „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ” przyznaną Zespołowi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stwierdzając jednocześnie, iż jest to wyróżnienie, na które zespół pracował przez 30 lat, na stałe wpisując się w życie Przemkowa i naszego regionu.

Zespół oprócz wyjazdów na festiwale gdzie reprezentuje Gminę Przemków oraz Powiat Polkowicki, organizuje także koncerty na terenie miasta oraz poza jego granicami.

Swoją działalnością krzewi kulturę w społeczności lokalnej oraz kształtuje wrażliwość artystyczną odbiorców.

Oprócz koncertów zespół organizuje co roku darmowe zajęcia taneczne i wokalne dla przedszkolaków oraz szkół podstawowych. Bierze także udział we wszystkich imprezach lokalnych tj. Święto Miodu i Wina, spotkania osób niepełnosprawnych przy szkole podstawowej nr 1 w Przemkowie, festyny rodzinne organizowane przez szkoły oraz przedszkola, imprezy organizowane przez Przemkowski Ośrodek Kultury, koncerty kolęd oraz kościelne festyny rodzin

Zajęcia odbywają się w:

Poniedziałki w godz. 15:30 - 18:30

Środy w godz. 15:00 - 19:00

 

Mozaika

Utworzono dnia 12.06.2017, 13:46

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny