Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Przemkowski Ośrodek Kultry i Biblioteka

O instytucji

 Przemkowski Ośrodek Kultury i Biblioteka pełni bardzo istotną rolę w dziedzinie edukacji kulturalnej społeczności gminy Przemków. Podstawowym celem instytucji jest upowszechnianie kultury i czynienie jej dostępnym mieszkańcom gminy. Organizowane są zajęcia, spotkania, zabawy i koncerty z wykorzystaniem środków sponsorowanych i budżetowych.

W skład Przemkowskiego Ośrodka Kultury i Biblioteki wchodzi budynek Przemkowskiego Ośrodka Kultury, budynek dawnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, budynek biblioteki w Wysokiej oraz budynek kina. Ośrodek jest jedynym miejscem, na terenie całej gminy, które posiada dużą salę widowiskową. W budynku POK-u odbywają się liczne koncerty, prelekcje, spotkania tematyczne, próby, wystawy. Dla zainteresowanych odbywają się również liczne zajęcia edukacyjne: zespołów tanecznych, muzycznych, teatralnych, zajęcia plastyczne i dydaktyczne dla dzieci i młodzieży. Przy ośrodku działają: zespół taneczny „Cykady”, Przemkowska Orkiestra Dęta, zespół wokalno – taneczny „Mozaika”, koło plastyczne „Gryzmołkowo”. Jesteśmy uczestnikami jak i organizatorami wielu wydarzeń kulturalnych na terenie Przemkowa. Prowadzimy szeroką współpracę m. in. ze szkołami, przedszkolami, stowarzyszeniami, instytucjami samorządowymi przez nieodpłatne udostępnianie pomieszczeń i sprzętu nagłaśniającego na potrzeby prób, przedstawień, koncertów, wszelkiego rodzaju spotkań. Bycie użytecznymi i służenie z pożytkiem społeczności lokalnej to nasze główne i największe zadanie.

Przez cały rok w Ośrodku Kultury prowadzone są różnego rodzaju zajęcia edukacyjne, prowadzone przez pracowników i wykwalifikowanych instruktorów. W szczególności w okresie wakacji i ferii zimowych Ośrodek staje centrum rozrywki i atrakcji dla dzieci i młodzieży.  

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny